NOC KOSTELŮ 2014

18. 5. 2014 21:36

Kostel sv. Kateřiny Alexandrijské v HORNÍM BENEŠOVĚ zve širokou veřejnost k návštěvě v rámci mezinárodní Noci kostelů 2014. Zaposlouchejte se do zvuků varhan a jiných hudebních nástrojů, obdivujte krásu sakrální stavby a jiných církevních předmětů, využijte místo kostela k modlitbě,  uklidnění duše a k rozjímání.

17.45 – 18.00 hod.     ZVON ZAHAJUJÍCÍ NOC KOSTELŮ

19.00 – 20.00 hod.     KONCERT

Zazní skladby odlišných žánrů v podání zpěvu, varhan, trubky, kytary. Program bude uveden na místě!

po 20.00 hod.            ÚVODNÍ SLOVO

PROHLÍDKA KOSTELA S VÝKLADEM

Prohlídka kostela bude zahájena před sakristií kostela a povede přes presbytář, kapli sv. Anny, ve které budou umístěny ORNÁTY, LITURGICKÁ ROUCHA, KALICHY, MONSTRANCE aj. liturgické předměty. Během prohlídky bude možnost OCHUTNAT MEŠNÍ VÍNO či si prohlédnout FOTOGRAFIE SPJATÉ S HISTORIÍ I SOUČASTNOSTÍ KOSTELA. Prohlídka bude ukončena na kúru kostela, kde si můžete prohlédnout varhany a zaposlouchat se do jejich tónů z bezprostřední blízkosti.

22.00 hod.                TROUBENÍ Z VĚŽE KOSTELA

Zakončení Noci kostelů 2014 – zazní Mariánské písně v podání žesťových nástrojů. Vhodné místo k poslechu je například před kostelem nebo na náměstí.

VSTUP VOLNÝ

Více informací na www.nockostelu.cz