Do Krnova přijede sv. Martin na bílém koni

6. 11. 2015 8:57

V neděli 15. listopadu v 10.00 bude v Krnově sloužit P. Alfréd Volný, ředitel Teologického konviktu v Olomouci, poutní mši svatou ke cti sv. Martina. Poté přijede ke kostelu na bílém koni „sv. Martin“ a proběhne zde scénka, při níž světec obdaruje půlkou svého pláště žebráka.

Scénka, při níž znovu ožije známý příběh o sv. Martinovi, římském vojákovi, který ze soucitu daroval chudákovi plášť, se odehraje i na širokém prostranství před farním kostelem v Krnově, kde vystoupí účinkující, kteří formou dialogu uvedou diváky do historické reality doby, v níž sv. Martin (4. stol.) žil. Stane se tak po mši sv., kterou bude v 10.00 sloužit P. Alfréd Volný, ředitel Teologického konviktu v Olomouci. Slavnostní ráz této mši dodá Krnovský chrámový sbor s orchestrem provedením skladby W. A. Mozarta Missa in D.

zdroj: www.doo.cz