Opravy v přízemí fary

26. 1. 2017 20:30

Nejen varhany v hornobenešovském kostele se dočkaly oprav. Ke konci loňského roku byla také ukončena oprava přízemí hornobenešovské fary. Ve čtyřech místnostech, kterým se dlouhý čas nevěnovala přílišná pozornost, byly spraveny omítky, udělána podlaha, položena dlažba a místnosti byly vymalovány. V těchto prostorech byly již před pár lety dokončeny omítky, práce se však na několik let přerušily. Až v loňském roce se v pracech pokračovalo. Stalo se tak mimo jiné díky příspěvku německého spolku Kirche In Not, Biskupství ostravsko-opavského a v neposlední řadě také za příspěvku místních farníků. Jak je již výše zmíněno, oprava spočívala v opravě podlah. Byla provedena drenáž a to jak z vnitřní, tak také z vnější strany zdiva, a následná vrstva betonu byla pokryta dlažbou ve vzoru dřeva. Drobné opravy se týkaly omítek, které z menší části opadávaly a proveden byl i nátěr vápenným nátěrem. Pán Bůh zaplať za všechny, kteří se podíleli na opravě a to jak finančně, tak při realizaci a následném úklidu.