Zhodnocení koncertu "MINCE PRO VARHANY"

2. 12. 2014 21:11

Vážení čtenáři,

v neděli 30. listopadu v 16 hodin se uskutečnil benefiční koncert „Mince pro varhany“, jehož výtěžek bude určen pro druhou etapu opravy varhan v kostele sv. Kateřiny v Horním Benešově.

Účast byla hojná, kostel byl zaplněn návštěvníky, kteří se rozhodli poslechnout si koncert a zároveň přispět na záchranu dědictví našich předků.

Celá akce proběhla pod záštitou starosty Města Horní Benešov, které přispěje z rozpočtu částkou Kč 50.000,-.

Velký dík patří firmě BENEKOVterm, s.r.o. za příspěvek Kč 10.000,- a PLATIT a.s. Šumperk, kteří přispějí částkou Kč 12.000,-.

Za štědrost děkujeme i Vám, kteří jste koncert a kostel navštívili, protože v kasičce se nastřádalo Kč 6.847 ,-.

Obecné informace-záchrana přes 130 let starých varhan v kostele sv. Kateřiny Horní Benešov:

* 1. etapa Kč 81.000,- zakonzervování, zbavení červotoče. Provedeno.

* 2. etapa Kč 145.000,-, realizace na jaře 2015, v současnosti zajištěna cca polovina nutných peněžních prostředků

* 3. etapa Kč 135.000,-.

Farnost Horní Benešov děkuje všem dárcům a také účinkujícím koncertu (Denis Lampa, Hana Neugebauerová, Lenka Lebedová, Zdeňka Kotková, Kateřina Monsportová a TEN SING Krnov).

Připomínám, že fotografie z koncertu a dalších akcí našich farností jsou na webu www.farnosthb.rajce.idnes.cz