Rekonstrukce varhan v Horním Benešově je u konce

8. 11. 2016 23:28

V těchto dnech končí poslední etapa rekonstrukce dvoumanuálových mechanických varhan firmy Rieger ve farním kostele sv. Kateřiny v Horním Benešově. Celková rekonstrukce probíhala ve třech etapách s přestávkami tři roky. Kompletní rekonstrukce si vyžádala nemalou finanční částku. Na celkových nákladech oprav se podílela Řkf Horní Benešov, biskupství ostravsko-opavské, Město Horní Benešov, místní podnikatelé a v neposlední řadě věřící. Bez všech těchto jmenovaných by se nepodařilo celkovou částku bezmála půl milionu nasbírat. Finanční prostředky se podařilo také získat pomocí benefičních koncertů Mince pro varhany a Mince pro varhany II.

Děkujeme touto cestou všem, kteří se podíleli na záchraně unikátního hudebního nástroje, který je tak zachován na další desítky let pro budoucí generace.

Fotky z oprav budou dostupné na těchto stránkách.